افزایش ۶۳ درصدی هزینه تبلیغات تلویزیونی

سه ماه اول امسال با ماه رمضان مصادف شد. ماهی که بسیاری از برندها سعی می‌کنند، در آن حضور فعالی داشته باشند. چنین اتفاقی باعث شده که تغییرات قابل توجه‌ای در تبلیغات تلویزیونی امسال با زمان مشابه سال گذشته مشاهده شود. در سه ماه اول امسال یعنی فصل بهار۹۸ ؛ تعداد کل تبلیغات تلویزیون ۱۲۶,۰۸۶ آگهی با مجموع زمان۵,۷۶۱,۵۵۹ ثانیه بوده است. طبق بررسی‌های به عمل آمده،۳۹% از تعداد تبلیغات و ۴۰% از مجموع زمان آگهی‌های فصل بهار در اردیبهشت ماه انجام شده است. همچنین متوسط روزانه تعداد آگهی‌های این ماه ۱۶۰۰ آگهی با متوسط زمان ۴۶ ثانیه برای هر آگهی بوده است.

حال در مقایسه اطلاعات امسال با زمان مشابه سال گذشته باید گفت: میزان تبلیغات بهار ۹۸ در مقایسه با سال گذشته ۷۶% در تعداد، ۱۹۴%در زمان تبلیغات و ۶۳% در هزینه افزایش داشته است.

بسته بندی عسل از جنس کندوی واقعی

«Homey» شرکتی است که به بسته بندی عسل می پردازد. زنبور ها برای تهیه این عسل به طور مستقیم از گل ها تغذیه می کنند. این بسته بندی از جنس یک کندوی واقعی است و اتفاقا ظاهر آن نیز یک کندوی عسل را در ذهن بینندگان تداعی می کند. وضوح و شفافیت هر یک از خانه های کوچک این کندو موجب تشخیص آسان نوع عسل و حفظ زیبایی آن می شود. این بسته بندی های کوچک جدا از هم به استفاده راحت مقدار عسل دلخواه شما کمک می کند بنابراین دست ها نیز دیگر چسبناک نمی شوند. طراح این بسته بندی، کاتیا موشکینا از روسیه است.

نخستین سرود کریسمس جهان با تم پیتزا

پیتزا بوستون برای عرضه پیتزا کریسمس جدید خود نخستین سرود کریسمس جهان با تم پیتزا را خلق می کند.

در راستای تبلیغ پیتزا کریسمس خود، پیتزا بوستون آگهی تبلیغاتی نساخت. مدیران و کارمندان آن یک سرود کریسمس به نام «نغمه پیتزا» و یک جعبه پیتزا آوازه خوان برای تحویل آن به مشتری را خلق کردند.

 


پیتزا کریسمس بوستون عشق به پنیر میان مشتریان را مد نظر قرار می دهد و بنابراین یکی از عناصر اصلی آن پنیر است.

به گفته آدریان فوکو، رئیس ارشد بازاریابی پیتزا بوستون، پیتزا کریسمس ترکیبی از عناصر کلاسیک کریسمس به شمار می رود. در نتیجه بهترین راه برای تبلیغ آن استفاده از سرود کریسمس، به عنوان یکی از عناصر ساختاری و کلاسیک این عید بزرگ است.

آژانس تبلیغاتی «John st.» کمپین تبلیغاتی فوق را راه اندازی کرد. آنگوس تاکر، مدیر ارشد خلاقیت آژانس در ادامه افزود که کریسمس برای مردم دغدغه های فراوانی را در پی دارد، پس چه خوب است که با اضافه کردن کمی هیجان به آن، به تبلیغ پیتزا کریسمس نیز بپردازیم.

پیتزا آوازه خوان در همه شعبه های پیتزا بوستون کانادا در دسترس خواهد بود و از ۱۳ نوامبر برای برخی مشتریان خوش شانس نیز فرستاده می شود.

بسته بندی ایرانی چای: پازل را حل کنید

این ایده یک پروژه عملی دانشجویی است که از عناصر و شکل های نقاشی ایرانی استفاده کرد.

تحقیقات نشان داد که با توجه به دوره های مختلف تاریخی، مینیاتور ایرانی از رنگ ها و فرم های مختلفی بهره برده است اما وجه مشترک میان همه آن ها تصاویر دو بعدی، تقارن در عین عدم تقارن، رنگ های غیر واقعی و مسطح، نقش تزئینی نور، فریم بزرگ، وجود برنامه ریزی و قابلیت چند منطقه ای آثار هنری بود که از ملزومات طراحی بسته بندی به شمار می رود. از طرف دیگر، مینیاتور ایرانی همیشه مخاطبان را به اتحاد با یکدیگر تشویق می کند.

همچنین برای برقراری ارتباط بیشتر با خریدار در دنیای شلوغ امروز، ضرورت ساده کردن تصویر از طریق کاهش جزئیات و خلاصه نویسی باعث می شود تا خریدار بتواند سریع تر از قبل با محصول ارتباط برقرار کند.

در نتیجه برای هر نوع چای، چهار نوع بسته بندی مختلف طراحی شده اند که تصویر هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت است. حاصل چیدمان صحیح هر چهار بسته مربوط به یک نوع چای در کنار هم، تصویری زیبا خواهد بود. همچنین با خرید چهار نوع مختلف چای و چیدن صحیح بسته های آن ها در کنار یکدیگر، شاهد تصویری جدید هستیم. در پایان، اگر شما چهار بسته بندی از یک محصول مشابه را در یک ردیف کنار هم و سپس هر ردیف را زیر یک ردیف دیگر قرار دهید، یک تصویر کامل را خواهید دید. در حقیقت، این یک پازل است که شما می توانید به سه روش مختلف آن را حل کنید. ما انسان ها نیز با کمک همدیگر کامل خواهیم شد.

چه چیز آن را منحصر به فرد می کند؟

در اصل، شما می توانید این پازل را به سه روش مختلف حل کنید. ما انسان ها موجوداتی هستیم که با یاری یکدیگر کامل خواهیم شد.

طراح این بسته بندی «هما بهرام پرور» نام دارد.